Regisztráció  Belépés
2018. július 21. szombat | 29. hét | 202. nap | 14:00 | Dániel, Daniella
Nyíltvízi úszó világkupa - Rasovszky Kristóf győzött Kanadában
A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA honlapjának beszámolója szerint az olimpiai szám 20 éves junior világbajnoka 1:58:18.08 órás idővel csapott célba.

"Az első négy kilométer rendkívül lassú volt, ez nem volt jó nekem, ezért megpróbáltam gyorsabban úszni. Hat kilométer után az élre álltam, tudtam, hogy senki sem ér utol akkor, ha én vezetek egy kilométerrel a vége előtt" - idézte a FINA honlapja Rasovszkyt.

A nők versenyében Olasz Anna volt érdekelt, a héten egy komoly megfázással küszködött magyar sportoló a hatodik helyen zárt 2:06:23.11-es idővel.

velemenyezd, 2017. augusztus 13. vasárnap, 09:41
Címkék: Rasovszky Kristóf, Olasz Anna, vizes sportokat, olimpiai szám, első négy, élre álltam,
Nyíltvízi úszó vk - Világbajnoki erősségű mezőny Balatonfüreden
még ilyen erős a mezőny a füredi világkupa-viadalok történetében, a szívük mégiscsak azért dobog, hogy lássanak végre egy magyart is a dobogón, leginkább a felső fokán.

Mint elhangzott, öt kontinens 27 országának úszói indulnak szombaton, a férfiaknál 77-en neveztek, többen, mint a tavalyi világbajnokság 10 kilométeres számára.

A siófoki obszervatóriumtól kapott előrejelzés alapján tökéletes vízhőmérséklet várja a vk-sorozat negyedik viadalának résztvevőit.

A magyar versenyzők közül Rasovszky Kristóf és Olasz Anna megbetegedett a portugáliai világkupaverseny után, ráadásul a helyi légitársaság hibájából szombat este helyett csak hétfőn reggel tudott hazatérni a magyar csapat. A nehézségek ellenére mindketten ott lesznek a mezőnyben szombaton.

A verseny megtekintése ingyenes, a férfiak 9.30-kor, a nők 10 perccel később rajtolnak. A vk-viadal egyben országos bajnokság is lesz mindkét nem esetében: a magyar indulók közül az első három-három helyezett kvalifikálja magát az augusztusi,
velemenyezd, 2018. június 15. péntek, 18:32
A balatonfüredi világkupa lesz a Magyar Úszás Napjának csúcspontja
kívül négy ötkarikás aranyérmes, Wladár Sándor, Gyurta Dániel, Kovács Ágnes és Szabó József vesz részt az eseményen.

A vk-sorozat nyolc állomásból áll, ezekből kettő van Európában. A magyarországi verseny összdíjazása 30 ezer dollár, mind a férfiaknál, mind a nőknél az első nyolc helyezett részesül pénzdíjban. A szezon végén az összetett első nyolc helyezettje további pénzjutalmat kap, de csak azoknak az eredményeit veszik figyelembe, akik a versenyek legalább 70 százalékán részt vettek.

Rasovszky Kristóf tavaly három vk-viadalt is megnyert, összesítésben pedig negyedikként zárt. Idén Dohában és a Seychelles-szigeteken is 12. lett.

"Balatonfüreden még a dobogóra sem tudtam felállni, így most elsősorban ez a célom. Ha lehet, akkor a tetején állnék" - nyilatkozott a magyar úszó.

Olasz Anna egy 16. és egy 17. hellyel a háta mögött várja a füredi viadalt:

"Az egész szezonom olyan, mint ahogy úszni szoktam, hátulról jövök felfelé. Ugyan az Európa-bajnokságra készülök, de a legfontosabb
velemenyezd, 2018. június 05. kedd, 14:01
Rasovszky Kristóf és Juhász Adél is duplázott hosszútávúszó országos bajnokságon
A Magyar Úszó Szövetség tájékoztatása szerint Rasovszky közel 16 másodperccel előzte meg Papp Márkot.

A nők Juhász több mint hét másodperc előnnyel diadalmaskodott.

Eredmények, 5 km:

férfiak1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 54:07.52 perc2. Papp Márk (BVSC-Zugló) 54:23.05 3. Farkas Tamás (Szeged) 55:05.14

nők:1. Juhász Adél (Kiskunhalas) 58:30.782. Sömenek Onon Kata (Kőbánya SC) 58:38.033. Olasz Anna (Szeged) 59:01.71
velemenyezd, 2018. május 14. hétfő, 11:48
Milák Kristóf és Verrasztó Dávid is európai ranglistavezető
csütörtöki tájékoztatása szerint mindketten a március végi, debreceni ob-n elért eredményeiknek köszönhetően állnak az élen. Rajtuk kívül a férfiaknál Németh Nándornak, Kenderesi Tamásnak és Bernek Péternek is van top 3-as ideje, míg a nőknél Kapás Boglárkát és Késely Ajnát jegyzik "dobogós" helyen a kontinentális ranglistákon.

A férfiaknál Németh Nándor 48.31-es teljesítménye a 3. legjobb idő 100 gyorson, míg Kozma Dominik 200-as ideje a kilencedik. Nyolcszázon - a nyáron csak nyílt vízen versenyző - Rasovszky Kristóf 10., Kalmár Ákos pedig 7. helyezett 1500 gyorson.

Három rangsorban is feltűnik Bernek Péter neve, aki 200 háton 6., 200 vegyesen 9. és 400 vegyesen 3. Utóbbi számban ranglistaelső Verrasztó Dávid, aki egyetlen európaiként tudott 4:13-on belül úszni 2018-ban, Gyurta Gergely ugyanitt ötödik.

A 200 pillangón a rangsort - egyszersmind a világranglistát is - Milák Kristóf vezeti, akinek 1:52.71-es ideje minden idők harmadik leggyorsabb úszása volt ezen a távon. Itt Kenderesi Tamás a
velemenyezd, 2018. május 03. csütörtök, 11:41
Nyíltvízi úszó Ek - Székelyi Dániel második, Gál Kincső harmadik lett Eilatban
A magyar szövetség közösségi oldalának beszámolója szerint a távot 56:01.25 perc alatt teljesítő Székelyi csupán 25 századmásodperccel ért el rosszabb eredményt az osztrák David Brandlnél.

Gál Kincső 1:03:02.35 óra alatt ért célba.

Vasárnap tíz kilométeren Székelyi, valamint Rasovszky Kristóf és Gálicz Péter, a nők mezőnyében pedig Olasz Anna és Szilágyi Nikolett áll rajthoz a magyarok közül.
velemenyezd, 2018. március 23. péntek, 17:11
Nyíltvízi vk - Rasovszky 12., Olasz 17. a nyitóállomáson
A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség honlapjának beszámolója szerint a szombati dohai viadalon kettős holland siker született, miután a férfiaknál az olimpiai bajnok Ferry Weertman, a nőknél pedig a szintén ötkarikás aranyérmes Sharon Van Rouwendaal győzött. A junior-világbajnok Rasovszky 26.30, a felnőtt világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Olasz 41.80 másodperccel a nyertes mögött ért célba.

A világkupa kilenc versenyből áll, a negyediknek Magyarország, közelebbről Balatonfüred ad otthont június 16-án. A következő versenyt május 20-án a Seychelle-szigeteken rendezik.

Eredmények:

férfiak:1. Ferry Weertman (holland) 1:52:41.60 ó 2. David Aubry (francia) 1:52:42.50 3. Simone Ruffini (olasz) 1:52:42.70 ...12. Rasovszky Kristóf 1:53:07.90

nők:1. Sharon Van Rouwendaal (holland) 2:02:24.402. Leonie Beck (német) 2:02:25.203. Finnia Wunram 2:02:26.70 ...17. Olasz Anna 2:03:06.20
velemenyezd, 2018. március 17. szombat, 14:42
Rövidpályás úszó ob - Milák nyerte a Kenderesi elleni presztízscsatát 200 m pillangón
nem érzem, mondjuk ezzel a testtel ez a százas aranyérem is csoda" - mondta Kozma Dominik, aki elárulta: a mostani súlyfeleslegével, másfél hét kihagyással a háta mögött elégedett az időeredményével. "Most majd nem tartok ekkora szünetet karácsonykor, ez a tanulság. Illetve lemondtuk a világkupát, inkább edzek négy hetet, hogy az Eb-re összeálljon minden" - mondta az úszó.

A férfiaknál az 1500 m elsősége a 400 méteren idén junior Európa-bajnok Kalmár Ákos, illetve a nyíltvízi Európa Kupa-győztes Rasovszky Kristóf között dőlt el: előbbi a táv végén lépett el riválisától, és jó időeredménnyel győzött. Szilágyi Csaba a 100 méter után az 50 méter mell aranyát is "behúzta". A hölgyeknél Késely Ajna új korosztályos csúccsal győzött 400 méter gyorson, és csupán tizedekkel maradt el attól az időtől, amellyel néhány órával korábban Kapás Boglárka bronzot szerzett a pekingi világkupán.

Az ob harmadik napján Jakabos Zsuzsanna lett a legeredményesebb versenyző, hiszen két váltóaranynak is a részese volt, míg
velemenyezd, 2017. november 10. péntek, 20:13
Nyíltvízi úszó vk - Rasovszky Kristóf 4. lett összetettben
hajrában többen is megelőzték. Végül nyolcadikként ért célba a magyar úszó, aki első felnőttszezonjában három vk-futamon is győzött, összetettbeli negyedik helyéért pedig 12 ezer dollár (3,1 millió forint) a jutalma.

Elmondása szerint büszke az összetett negyedik helyére.

"Szerintem ez egy remek eredmény, hiszen csak olyanok végeztek előttem, akik mind a hét állomáson elindultak, míg én kettőn nem voltam ott" - összegzett a tavaly junior-világbajnokságot és junior Európa-bajnokságot is nyerő Rasovszky, aki az idei vk-ban egyedül tudott a férfiak között háromszor is diadalmaskodni, a másik négy versenyen négy különböző győztest avattak.

Hongkongban a női versenyben Olasz Anna a 12. helyen végzett, míg összetettben nyolcadik lett.

A MÚSZ-összegzés szerint jövőre újra lesz hazai verseny is: az idei magyarországi vizes vb előkészületei miatt ezúttal kimaradt a balatonfüredi állomás, ám a MÚSZ már megállapodott a nemzetközi szövetséggel (FINA), hogy jövőre a világkupa újra visszatér a
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 15:22