Regisztráció  Belépés
2017. december 16. szombat | 50. hét | 350. nap | 09:51 | Etelka, Aletta
Nyíltvízi úszó világkupa - Rasovszky Kristóf győzött Kanadában
A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA honlapjának beszámolója szerint az olimpiai szám 20 éves junior világbajnoka 1:58:18.08 órás idővel csapott célba.

"Az első négy kilométer rendkívül lassú volt, ez nem volt jó nekem, ezért megpróbáltam gyorsabban úszni. Hat kilométer után az élre álltam, tudtam, hogy senki sem ér utol akkor, ha én vezetek egy kilométerrel a vége előtt" - idézte a FINA honlapja Rasovszkyt.

A nők versenyében Olasz Anna volt érdekelt, a héten egy komoly megfázással küszködött magyar sportoló a hatodik helyen zárt 2:06:23.11-es idővel.

velemenyezd, 2017. augusztus 13. vasárnap, 09:41
Címkék: Rasovszky Kristóf, Olasz Anna, vizes sportokat, olimpiai szám, első négy, élre álltam,
Nyíltvízi úszó vk - Rasovszky Kristóf 4. lett összetettben
hajrában többen is megelőzték. Végül nyolcadikként ért célba a magyar úszó, aki első felnőttszezonjában három vk-futamon is győzött, összetettbeli negyedik helyéért pedig 12 ezer dollár (3,1 millió forint) a jutalma.

Elmondása szerint büszke az összetett negyedik helyére.

"Szerintem ez egy remek eredmény, hiszen csak olyanok végeztek előttem, akik mind a hét állomáson elindultak, míg én kettőn nem voltam ott" - összegzett a tavaly junior-világbajnokságot és junior Európa-bajnokságot is nyerő Rasovszky, aki az idei vk-ban egyedül tudott a férfiak között háromszor is diadalmaskodni, a másik négy versenyen négy különböző győztest avattak.

Hongkongban a női versenyben Olasz Anna a 12. helyen végzett, míg összetettben nyolcadik lett.

A MÚSZ-összegzés szerint jövőre újra lesz hazai verseny is: az idei magyarországi vizes vb előkészületei miatt ezúttal kimaradt a balatonfüredi állomás, ám a MÚSZ már megállapodott a nemzetközi szövetséggel (FINA), hogy jövőre a világkupa újra visszatér a
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 15:22
Nyíltvízi úszó vk - Rasovszky Kristóf célfotóval győzött Kínában
Chun'anban érkezett elsőként a célba 10 kilométeren. Ugyanitt Olasz Anna a 14. lett a nők versenyében.

A húszéves veszprémi úszó megelőzte többek között az olimpiai bajnok, a júliusi balatonfüredi világbajnokságon 10 kilométeren szintén aranyérmes holland Ferry Weertmant, az olaszok világbajnokát, Simone Ruffinit, illetve az összetett versenyben vezető másik itáliait, Federico Vanellit. Az elsőségért a 2014-es összetett vk-győztes brazil Allan do Carmóval vívott hatalmas csatát, végül a célfotó alapján Rasovszky javára ítéltek a bírók.

"Viszonylag nagy iramot úsztunk a táv több mint felén, ami nekem kedvezett, de így is nagyon sokan maradtunk az élmezőnyben a második öt kilométerre" - mondta Kristóf a viadalt követően a MÚSZ weboldalának. - "A hajrában is még vagy tízen haladtunk egymás mellett, azaz iszonyú szoros volt a verseny. Nagyon örülök ennek a sikernek, így van esélyem, hogy az összetettben az első három között végezzek."

Jelen állás szerint Rasovszky, aki ebben az évben megnyerte az
velemenyezd, 2017. október 15. vasárnap, 12:32
Nyíltvízi úszó EK - Rasovszky győzött Naviában
A szombati, hét és fél kilométeres távon rendezett versenyen - az európai szövetség (LEN) tájékoztatása szerint - a 26 fős mezőnyben Rasovszkytól alig lemaradva a német Sören Meissner végzett másodikként, s a holland Pepjin Smits szerezte meg a harmadik helyet.

A nyíltvízi úszás tavalyi junior világbajnoka az idei vk-sorozat előző állomásán, Barcelonában is nyert július elsején, akkor az olimpiai távon, 10 kilométeren előzött meg mindenkit. A 20 éves úszó a júliusi magyarországi felnőtt vizes vb-n 10 kilométeren az ötödik helyen végzett.

A naviai viadalon a nőknél a német Leonie Beck diadalmaskodott.

Eredmények, 7,5 km:

férfiak:1. Rasovszky Kristóf 1:20:20 ó2. Sören Meissner (német) 1:20:203. Pepjin Smits (holland) 1:20:23

nők:1. Leonie Beck (német) 1:26:42 ó2. Svenja Zhisler (német) 1:26:493. Judith Navarro (spanyol) 1:31:28

A nyíltvízi úszó Európa Kupa hátralevő állomásai:augusztus 25., Koppenhága, 6 km

döntő:Bracciano, szeptember 16-17., 5 és 10 km
velemenyezd, 2017. augusztus 05. szombat, 19:42
Magyar úszók érmei a 2017 V.B.-én
volt
Előfutamban 4.33.09 időt úszott.
Magabiztosan vezette a futamot és 4.29.33 idővel első LETT.
....

Pontszerző helyek:
4. lett Kapás Boglárka 1500 m gyors úszás 16.06.27
4. lett Kenderesi Tamás 200 m pillangó 1.54.73 idővel.
5. lett Olasz Anna 25 km-es nyíltvizi úszás 1:56.50
5. lett Rasovszky Kristóf 10 km-es nyíltvizi úszás (50 fő indult a versenyen)
Vizes vb - Rasovszky Kristóf 24., Kalmár Ákos 26. lett 1500 méter gyorson
Mindkét magyar a második előfutamban kapott helyet, a honfitársak gyakorlatilag végig együtt úsztak, a végén egy kis hajrá is belefért részükről egymás ellen: a nyíltvízi küzdelmek során 5 kilométeren hetedik, 10 kilométeren pedig ötödik Rasovszky 15:23.87 perces idejével ötödikként, Kalmár pedig 15:23.96-tal hetedikként csapott célba.

"Nagyon jó a hangulat itt a Duna Arénában, a nyílt víz után beugrani ebbe a medencébe nagy élmény volt. Érzésre már annyira nem esett jól az elmúlt hetek után, 400-ig volt talán kellemesebb, utána már éreztem, hogy nehéz lesz. Próbáltam kiadni magamból mindent, úgy érzem ez volt most a maximum" - nyilatkozta Rasovszky.

Kalmár Ákos elmondta, kicsit jobb időre számított, azonban így sem elégedetlen: "Volt egy kis egészséges versengés köztünk, szinte végig együtt úsztunk, a végét kicsit jobban bírta, mint én. A sapkám 1100 méternél leesett, többször megtörtént már, de nem éreztem azt, hogy ez komolyabban hátráltatott volna, majd megnézzük a részidőket. Remélem, az
velemenyezd, 2017. július 29. szombat, 12:32
Vizes V.B. eredmények 07.26- 07.30-ig
11-9
Vízilabda, nők, döntő: Egyesült Államok-Spanyolország 13-6

JÚLIUS 29., SZOMBAT
női 50 m gyors - Molnár Flóra a 28. helyen végzett, nem jutott elődöntőbe
férfi 50 m hát - Bohus Richárd a 9. helyen jutott elődöntőbe, Balog Gábor a 27. lett
női 50 m mell - Sztankovics Anna a 27. helyen végzett, nem jutott tovább
vegyes csapatok 4x100 m-es gyorsváltója - Magyarország a 4. legjobb idővel döntős
férfi 1500 m gyors - Rasovszky Kristóf a 24., míg Kalmár Ákos a 26. helyen végzett, egyikőjük sem jutott döntőbe
12.00: Óriás toronyugrás, nők, 20 m, döntő - 1. Rhiannan Iffland (Ausztrália)
Úszás, elődöntők, döntők: a délutáni versenyszámokról itt olvashat!
női 50 m pillangó, döntő - 1. Sarah Sjöström (Svédország)
férfi 50 m gyors, döntő - 1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
női 200 m hát, döntő - 1. Emily Seebohm (Ausztrália), 2. Hosszú Katinka EZÜSTÉREM
6. Gyurta Gergely +1.14.3
- Rasovszky Kristóf feladta a versenyt, mert a 20 éves fiú bunyóba keveredett és olyan rúgást kapott, amivel nem tudta folytatni.

12. Sömenek Onon Kata

- Roppant nehéz volt a verseny, mind a verekedés, mind a hullámzás és az időjárás miatt, de így is minden percét élveztem - nyilatkozta lelkesen Gyurta Gergely. - Az utolsó körben már csak a közönségre és a szüleimre gondoltam. Ők húztak be a végén. Óriási élmény volt ezt hazai közönség előtt megélni.
maroka, 2017. július 21. péntek, 18:20